Maasoojuspuurauk

Tihti tuleb ette olukord, kus soovitakse paigaldada maaküte (maasoojuspump), kuid vaba maapinda horisontaalse maakollektori paigaldamiseks napib või ei soovita aeda üles kaevata ja haljastust rikkuda. Sellisel juhul on kõige mõistlikum kaaluda vertikaalse soojuspuuraugu (energiakaev) rajamist. Võrreldes tavapärase horisontaalse paigaldusega on sügavamalt maa seest saadav energia ka stabiilsem, sest ei sõltu ilmastikust. 

 

Energiakaevuks ehk soojuspuurauguks nimetatakse vertikaalseid või kaldu puurauke (pildil), kuhu paigaldatud torustiku kaudu ammutatakse pinnasekihti salvestunud päikeseenergiat. Kui soojuspuurauk on lõpuni tamponeeritud (suletud), siis sanitaarkaitseala ega veevõtukoha hooldusnõudeid ei määrata. Rajatavad puuraugud on sügavusega 50-200 m ja keskmiselt on vaja eramu küttevajaduse katmiseks puurida üks kuni kaks puurauku (keskmiselt 1 m puurauku 1 m² köetava pinna kohta). Puuraugu väikseim kaugus maja seinast on 2-3 m. Puuraukudel põhinev lahendus sobib nii väikesele eramajale kui ka suurele korterelamule ja ärihoonele.

Horisontaalne maakollektor

Eestis on võimalik tasuta maasoojust ammutada neljast allikast: pinnasest (maakollektor), põhjaveest (puurkaevude baasil), veekogust (pinnavesi) või soojuspuuraugust (energiakaev). Levinuim ja enamasti soodsaim on horisontaalne maakollektori paigaldus – maapinda salvestunud soojusenergia kogutakse pinnasesse paigaldatud plasttorustiku abil, milles ringleb külmakindel vedelik (külmakandja). Viimastel aastatel on populaarsust kogunud ka soojuspuuraugu ehk energiakaevu kasutamine. Kui rusikareegli järgi vajab 1m² hoone köetavat pinda 3m horisontaalset maakollektorit ja 3,6m² vaba maapinda, siis soojuspuurauk vastavalt 1m puurimissüvagust 1m² köetava pinna kohta

Maasoojuspump

Maasoojuspumba paigaldus on paljudel koduomanikel teemaks. Süveneme ühte kõige innovaatilisemasse ja keskkonnasõbralikumasse küttetehnoloogiasse, mis on viimastel aastatel kogunud üha suuremat populaarsust – maakütte süsteemidesse. Eelkõige keskendume maakütte ehk maasoojuspumpade paigaldusele, mis on oluline samm edasi tõhusama, jätkusuutlikuma ja ökonoomsema kodu poole. Alates süsteemi põhimõtetest kuni maakütte paigalduse hindadeni, käsitleme kõiki olulisi aspekte, et anda teile terviklik ülevaade sellest, miks ja kuidas peaks maakütet oma kodus kaaluma.

Mis on maakütte süsteem?

Alustame algusest. Maakütte süsteem, tuntud ka kui maasoojuspump, on küttesüsteem, mis kasutab maa püsivat temperatuuri (umbes 10-15°C aastaringselt) selleks, et soojendada või jahutada teie kodu ning tagada tarbevee soojendamine. See süsteem on energiaefektiivne alternatiiv traditsioonilistele küttelahendustele, kuna see toetub taastuvale energiaallikale – maapõue soojusele.

Teenused

Tervikliku maaküttesüsteemi rajamine

Meie spetsialistid tagavad maaküttesüsteemi tõhususe. Oleme teie usaldusväärne partner kauakestva ja kvaliteetse soojuse tagamisel.

Konsultatsioon

Konsultatsiooni käigus selgitame välja teie vajadused ja kinnistu võimalused ning piirangud.

Projekteerimine

Meie projetkeerija koostab teie kinnistule sobiva projekti.

Puurimine

Puuritakse maasoojuspuurauk vastavalt projektile.

Pinnasekollektor

Kui valime pinnasekollektori paigaldusviisi siis rajame pinnasekollektori teie kinnistule

Torud majja

Välitööde viimaseks osaks on torude viimine tehnoruumi.

Maasoojuspoum

Eelnimetatud tööde teostamisel paigalddatakse maasoojuspump teie tehnoruumi vastavalt kokkuleppele




    Scroll to Top